bra-fitting_ilustracja

 

Bra - fitting to sztuka doboru biustonosza oraz wszelkie działania mające na celu zwiększanie świadomości kobiet w zakresie prawidłowego doboru biustonosza i jego wpływu na zdrowie  i samopoczucie kobiety. Nazwa wywodzi się  z języka angielskiego i w dosłownym tłumaczeniu znaczy: bra - biustonosz,fitting – dopasowanie.

Dobrze dobrany biustonosz to taki, który pozwala wyeksponować atuty Twojego ciała, ukryć ewentualne jego niedoskonałości, a do tego chroni przed wszelkimi schorzeniami piersi i kręgosłupa.  Dobrze dobrany biustonosz sprawia, że czujemy się w nim wygodnie,a zarazem kobieco.

 

Oto kilka rad bra - fittingowych, o których warto pamiętać przy wyborze biustonosza:

1. Aż 80% naszego biustu podtrzymuje obwód biustonosza, dlatego tak ważne jest prawidłowe oznaczenie obwodu pod biustem. Pozostałe 20% ciężaru biustu spoczywa na ramiączkach. Przy zachowaniu takiej proporcji ramiączko dobrze dobranego biustonosza nie ma prawa wżynać się w ciało.

2. Miseczki w rozmiarach od A do D ma zaledwie 7% populacji kobiet. Nie zrażaj się, jeśli okaże się,że Twój rozmiar miseczki jest dużo większy od tego, który do tej pory uważałaś za stosowny. Od miseczki D dopiero zaczyna się bra - fittingowa autostrada, a kończy na literce K,a nawet dalej.

3. Miseczka biustonosza powinna obejmować całą pierś, a jej fiszbina powinna być skierowana do środka pachy. Jeśli fiszbina wbija się w pierś i tworzy tzw. ”bułki” oznacza to, że miseczka jest za mała. Podobnie jest, gdy pierś „wylewa się” górą   lub bokiem z miseczki.

Dobór biustonosza jest sprawą bardzo indywidualną. Wiadomo, że każda kobieta jest inna  i to co jest dobre dla koleżanki,nie musi być wcale dobre dla nas. Skorzystaj zatem z możliwości pomocy jaką daje Tobie bra fitting. Zobaczysz jak dobrze dobrany biustonosz zmieni Twoje samopoczucie, postawę ciała na bardziej wyprostowaną, a ubrania będą leżały na Tobie wręcz idealnie.


Certyfikat miniaturka

W naszych salonach profesjonalne porady bra - fittingowe 

otrzymujesz gratis!

 

 

Zostałam bra-fitterką ,bo za wszystkie rzeczy zapłacisz Master Card, ale widok kobiety wychodzącej z przymierzalni zachwyconej swoim biustem jest dla mnie bezcenny...

Daje to ogromną satysfakcję i poczucie dobrze spełnionej misji…

                                                                                               Izabela Bartkowiak

 

Instrukcja zakladania biustonosza i podstawowe zasady jego doboru

 

Wydrukuj